Podnieś współczynnik IQ swojego dziecka

Podnieś współczynnik IQ swojego dziecka

Współczynnik wyobraźni Twojego dziecka może być z łatwością podniesiony. Zapewnij mu po prostu jak najwięcej kreatywnej zabawy!

Dr Robert J. Sternberg, rektor Akademii Nauk Uniwerytetu w Somerville jest słynnym psychologiem specjalizującym się w określaniu czynników wpływających na odniesienie sukcesu. Badania przez niego przeprowadzone wykazują, że wyobraźnia jest tak samo ważna jak inteligencja w ocenianiu jak daleko można zajść w życiu. „Inteligencja jest ważna, ale równie istotna jest wyobraźnia” stwierdza dr Sternberg. Posiadamy zatem dwa IQ: klasyczny współczynnik inteligencji a teraz również współczynnik wyobraźni.

Martwisz się, że Twoje dziecko nie jest wystarczająco kreatywne? Mamy dla Ciebie dobre wieści. Badania dr Sternberga pokazują, że kreatywność nie jest cechą, z którą albo się rodzisz, albo żyjesz nieszczęśliwy bez niej. Rodzice są w stanie poszerzać wyobraźnię swoich dzieci i wzmacniać ich kreatywne myślenie. A oto sposoby jak to robić:

5 wskazówek na wzmocnienie kreatywnego myślenia Twojego dziecka

1. Założenia typu: pytanie i wyzwanie

Poproś swoje dziecko, aby wyobraziło sobie nowe możliwości i zapytaj, „A gdybyś mógł mieć dinozaura za zwierzaka domowego?”, „Wyobraź sobie wakacyjny wyjazd na inną planetę”

2. Stwarzaj okazje do myślenia. Gdziekolwiek. Kiedykolwiek

Zachęcaj swoje dziecko do bycia kreatywnym gdziekolwiek jesteście – w restauracji, na zakupach czy w trakcie podróży. Miej ze sobą czysty papier i kredki, żeby Twoje dziecko miało okazję narysować to, co sobie obecnie wyobraża.

3. Analizuj odmienne punkty widzenia

Poproś swoje dzieci, aby postawiły się na miejscu kogoś innego. Spojrzały na Ziemię z perspektywy małego robaczka albo wyobraziły sobie jak by to było gdyby musieli zamienić się miejscami ze swoimi przyjaciółmi na jeden dzien.

4. Zachęcaj do kreatywnej współpracy

Niewiele pomysłów przychodzi do głowy w samotności. Bądź przykładem dla swoich dzieci i naucz je jak budować wspólne pomysły.

5. Połącz fakty z zabawą

Wiedza i kreatywność doskonale się ze sobą wiążą. To właśnie element zabawy wprowadzony do nauki pozwala nam odkrywać nowe rzeczy. Zwróć uwagę swoich dzieci nawet na błahy codzienny problem i pozwól im znaleźć najciekawsze rozwiązanie.
copyright Crayola 2011 | realizacja
Agencja Interaktywna HOTCHILI multimedia